הצג הכל

עילפון
(SYNCOPE)

עילפון. פרופ' דוד לוריא

עילפון. פרופ' דוד לוריא

עילפון הינו מחלה שכיחה וברוב המקרים לא קשה וקשורה לעמידה ממושכת או מעבר מהיר מישיבה לעמידה, התייבשות, מראה דם וכדומה. עם זאת, בחלק מהמקרים הסיבה לעילפון אינה ברורה ויכולה להיות קשורה למחלת לב או הפרעות קצב לב ואף להוות סיכון לסיבוכים קטלניים.

אבחון של סיבות העילפון כולל: שיחה ממוקדת ופרטנית על נסיבות האירוע עם רופא מומחה וכן בדיקה קפדנית של החולה באמצעי אבחון נוספים כמו אקו-לב, א.ק.ג, לפעמים צנתור חשמלי. על מנת לאבחן הפרעות קצב לב כסיבה לעילפון לאחרונה פותח מכשיר מושתל זעיר לרישום א.ק.ג. רציף. המכשיר (implantable loop recorder) מוחדר מתחת לעור באזור בית החזה בפרוצדורה זעירה, בעזרת מזרק מיוחד ומאפשר מעקב אחרי דופק לב רציף במשך שלוש שנים.

במידה ומתגלה הסיבה לעילפון ישנה גם דרך לטיפול מונע לאירועים הבאים. הטיפול תלוי בטיב המחלה שגרמה לעילפון ולעתים מצריך רק טיפול התנהגותי ומעקב, אך במקרים של מחלת לב משמעותית או הפרעת קצב לב, יש צורך בטיפולים נוספים כגון תרופות, השתלת קוצב לב או דפיברילטור.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.