הצג הכל

קוצבי לב
(PACEMAKERS)

מבין מחלות קצב הלב, בולטת ירידה בדופק לב (Bradicardia) . המחלה יכולה לבוא לידי ביטוי באירועי סחרחורת וחולשה, חוסר יכולת למאמץ גופני ואפילו עילפון. הסיבות למחלה זו רבות, כולל השפעה של תרופות, גירוי עצב ווגוס או ירידה בתפקוד בלוטת התריס. אך ברוב המקרים הסיבה היא ניוון של מערכת הלב האחראית על יצירת דופק. הטיפול המומלץ במקרים רבים של קצב לב איטי הינו השתלת קוצב לב.  השתלת קוצב לב משפרת דרמתית את איכות החיים ואף יכולה למנוע סיבוכים ולהציל חיים.

הניתוח להשתלת קוצב כולל חתך עור באזור תת ברכי של 4-5 סנטימטר בהרדמה מקומית והכנסת מספר אלקטרודות דרך הווריד לתוך הלב, אשר מחוברים לסוללה שמושתלת מתחת לעור. הניתוח לוקח כשעה ונחשב פרוצדורה בטוחה וקלה יחסית.

יחד עם זאת,  מיקום האלקטרודות בכלי דם יכול לגרום במקרים נדרים להפרעה בזרימת הדם, לזיהום או דימום . בגלל סיבות אלו פותח היום קוצב זעיר שמושתל ללא ניתוח על ידי הובלת קפסולת קיצוב בצנתור מהמפשעה לתוך הלב – MICRA . היחידה של דר לוריא הייתה בין הראשונים וכעת בעלת הניסיון הרב ביותר בפרוצדורות הללו בארץ.

השתלת קוצב  MICRA בצנתור חוסכת צורך בחתך עור, אינה כואבת, קצרה  (כ-20 דקות) ומייתרת את הצורך להשאיר אלקטרודות בכלי דם וכך מונעת את כל הסיבוכים הקשורים לזה. זוהי טכנולוגיה פורצת דרך שפותחה ונכנסה לשימוש בשנתיים האחרונות.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.