הצג הכל

הוצאת אלקטרודות
(EXTRACTION)

הוצאת אלקטרודות מהלב. פרופ' דוד לוריא

הוצאת אלקטרודות מהלב. פרופ' דוד לוריא

למטופלים שעברו השתלת קוצב לב ודפיברילטור ישנן בדרך כלל מספר אלקטרודות בתוך הלב וכלי דם במשך שנים רבות. לאורך זמן האלקטרודות יכולות להישבר, להשתפשף ועל ידי כך להפריע לעבודה התקינה של הקוצב. במקרים אחרים, יכול להיווצר זיהום שנדבק לאלקטרודות של הקוצב. הזיהום של האלקטרודות אינו ניתן לריפוי על ידי אנטיביוטיקה. אכן, במקרים של זיהום או הישחקות של אלקטרודות בדרך כלל יש צורך להוצאת האלקטרודות מהלב וכלי הדם.

הפרוצדורה של הוצאת אלקטרודות הינה מורכבת עקב הידבקויות שנוצרות לאורך שנים בין אלקטרודות ורקמות אדם: לב וכלי דם. הדבר מצריך שימוש בציוד מורכב ומתקדם הכולל מערכות לייזר וקטטרים מיוחדים אחרים.

בארץ ישנם שני בתי חולים כולל הדסה, שצברו לאורך שנים ניסיון רב ביותר בפרוצדורות מורכבות מסוג זה.

צריך לציין שבמקרים של זיהום הוצאת האלקטרודות היא האופציה הטיפולית היחידה. אמנם היא מורכבת אבל במרכזים גדולים ומנוסים שיעור ההצלחה גבוה מאוד (מגיע ל-97 – 98  אחוזים).

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.