הצג הכל

אירוע מוחי
(STROKE)

אירוע מוחי. פרופ' דוד לוריא

אירוע מוחי. פרופ' דוד לוריא

כשליש מאירועי המוח מתרחשים מסיבה שאינה ברורה וחלק משמעותי מהם קשור לתסחיף של קריש דם מפרוזדור הלב. הסיבה ליצירת קריש בלב בדרך כלל קשורה להפרעת קצב לב – פרפור פרוזדורים. מכיוון שמדובר בהפרעה שכיחה, עד 10% באוכלוסיה המבוגרת, יש צורך לשלול אפשרות של פרפור פרוזדורים לחולים עם אירוע מוחי לא מוסבר. יש לציין שהאבחנה אינה פשוטה כי פרפור פרוזדורים הינה מחלה התקפית ולא תמיד מורגשת על ידי החולה.

אכן, יש מקום לרישום א.ק.ג רציף במשך ימים ושבועות ואף תקופה ארוכה מזו על ידי מכשיר חיצוני (Holter)  או פנימי (Implantable loop recorder). במידה ומתגלה פרפור פרוזדורים, הדבר מצריך טיפול במדללי דם או השתלת מכשיר סוגר אוזנית: סוג של מטריה זעירה שמושתל בצנתור ומונעת תסחיף קרישים מהלב למוח.

מומלץ כיום לכל חולה שעבר אירוע מוחי לפנות למומחה כדי לשלול את האפשרות של פרפור פרוזדורים "שקט״ ולקבל טיפול בהתאם

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.