הצג הכל

אבלציות ("צריבות")
(ABLATIONS )

הפרעות קצב לב כמו פעימות מוקדמות, התקפי דופק מהיר (טכיקרדיה) או פרפור פרוזדורים נובעים מהיוצרות מעגל חשמלי או נקודה של ״קצר חשמלי חולני״ בתוך הלב. באופן נורמלי קצב הלב מנוהל על ידי סוג של "גנרטור" שנמצא מעל פרוזדור הלב ואחראי לשמירת קצב סדיר ומותאם לרמת הפעילות שעולה במאמץ ויורד בשינה. במקרה של הפרעת קצב, המוקד ("הקצר החשמלי") נמצא במקומות שונים בלב ומייצר פעילות מהירה או בלתי סדירה שלא מותאמת לרמת הפעילות ומפריעה לאורח החיים.

לאחרונה פותחו שיטת טיפול מרפא של הפרעות קצב הלב שנקראות אבלציה או צריבה. במהלך הפרוצדורה מועברים דרך המפשעה, בכלי הדם, חוטים מיוחדים דקיקים, שמאפשרים איתור מדויק של מוקד הפרעות קצב הלב. לאחר המיפוי, אפשר לבודד ולחסל את מוקד ההפרעה על ידי צריבה בגלי רדיו או הקפאה בעזרת חנקן נוזלי.

הטיפול באבלציה אינו כואב בדרך כלל, ואינו מצריך ניתוח אלא רק צנתור מפשעה. זמן הפרוצדורה ושיעור ההצלחה שלו תלוי בטיב הפרעת הקצב. במקרים של הפרעות קלות יותר (טכיקרדיה על חדרי) הטיפול נמשך כשעה וסיכויי הצלחה קרובים ל100%. במקרים מסובכים יותר (טכיקרדיה חדרי, פרפור פרוזדורים) זה יכול לקחת מספר שעות עם שיעורי הצלחה של 70%-80%.

אבלציה מוצלחת פוטרת את החולה מסימפטומים של אריתמיה וחוסכת במרבית המקרים את הצורך בטיפול בתרופות, דבר שהינו חשוב במיוחד לאנשים צעירים ופעילים. לאחר אבלציה אין צורך בשום הגבלה או ירידה באיכות החיים כולל בהשתתפות בספורט, צבא, בקיום יחסי מין וכולי.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.